Wydanie nr 24/2020, Piątek 24.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał, Tymoteusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrzowie odwiedzili MOW Malbork - oni nigdy się nie poddali, mimo przeciwności losu pokazali jak wierzyć w siebie i walczyć o marzenia - 11.12.2017

Mistrzowie odwiedzili MOW Malbork - oni nigdy się nie poddali, mimo przeciwności losu pokazali jak wierzyć w siebie i walczyć o marzenia - 11.12.2017 fot. MOW Malbork
Niemal każdy z Was marzył kiedyś o wielkiej sportowej karierze: grze na największych stadionach, wznoszeniu najważniejszych pucharów, zdobywaniu zwycięskich goli, tłumach fanów i zdjęciach na okładkach gazet. Kariera sportowca dostarcza niezapomnianych momentów i magicznych przeżyć. Żeby jednak doświadczyć tych kilku wspaniałych chwil, trzeba latami rezygnować z dłuższego leżenia w łóżku, jedzenia pysznych posiłków czy tak przyjemnego niezdrowego trybu życia. To bardzo wiele, ale gra jest warta świeczki. O swoich często krętych drogach do sukcesu, determinacji i niezwykłej woli zwycięstwa opowiedzieli wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku goście, którzy w swoich dziedzinach byli mistrzami.

W poniedziałek 11 grudnia wychowankowie Ośrodka przy ul. Jagiellońskiej wzięli udział w akcji „BE ALIVE and Never Give Up” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Akademia Sportu, a współfinansowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Chłopców odwiedzili wybitni sportowcy: siatkarz Łukasz Kadziewicz i szczypiornista Artur Siódmiak, były żołnierz jednostki specjalnej GROM i literat Naval, a także psycholog i prawnik. W pierwszej części zajęć opowiadali oni wychowankom o swoich często niełatwych i pełnych wyrzeczeń drogach na szczyt, trudnych początkach i determinacji, która nie pozwalała odpuścić! Starali się oni zainspirować i zmotywować chłopców do działania, pokazać alternatywną do znanej wychowankom drogę życia.

Druga, już bardziej praktyczna, część projektu polegała na zajęciach ruchowych: treningu obwodowym oraz ćwiczeniach celności i siły rzutu w piłce ręcznej. Ponad to chłopcy mogli indywidualnie porozmawiać z gośćmi, zebrać autografy, zrobić pamiątkowe zdjęcia przy pomocy fotobudki oraz sprawdzić działanie środków psychoaktywnych na koordynację organizmu dzięki alkogoglom. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom uczestnictwa w akcji. Chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem przeprowadzonego z dużym rozmachem przedsięwzięcia. Dla wielu była to pierwsza w życiu okazja do spotkania i rozmowy ze sportowymi mistrzami. Miejmy nadzieję, że wizyta ta natchnie chłopców do działania i za kilkanaście lat to oni jeździć będą po szkołach i opowiadać swoją historię kolejnym pokoleniom.

Wizyta w Malborku była pierwszym z cyklu spotkań naszych gości z chłopcami przebywającymi w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych na terenie całej Polski. Akcja „BE ALIVE and Never Give Up” skierowana jest do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Ma ona na celu ukazanie im sposobów osiągania postawionych celów, konstruktywnego radzenia sobie ze stresem oraz napięciami, a także ukazanie wzorców godnych naśladowania.

Informacja i zdjęcia: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.