Wydanie nr 56/2018, Niedziela 25.02.2018
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Światłowód Superszybki Internet w Malborku

Konkurs Pieśni Patriotycznej w II LO w Malborku - 13.11.2017

Konkurs Pieśni Patriotycznej w II LO w Malborku - 13.11.2017 fot. Anna Jaszkowska/ 82-200.pl
Z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 13 listopada odbyła się w II LO uroczysta akademia, której jednym z elementów był Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży i integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych. Eliminacje szkolne, w których brało udział 13 klas, umożliwiły pielęgnowanie wspólnych tradycji i kulturowego dziedzictwa narodowego oraz umacnianie świadomości narodowej.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przebieg uroczystości połączonych z konkursem była Anna Jaszkowska oraz uczniowie klasy 1A. Młodzież reprezentująca klasy wykazała się ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością, co przełożyło się na wysoki poziom rywalizacji.

Decyzją komisji konkursowej III miejsce zajęła klasa IE z utworem pt., Taki kraj’’. II miejsce ex aequo zajęły klasy: 2D piosenką pt., Noc’’ oraz klasa 2E reprezentująca dwa utwory, zatytułowane ,,Miasto’’ i Walczyk’’. Natomiast I miejsce zajęły ex aequo klasy: 3D piosenką pt., Mury’’ oraz 3E piosenką pt., Panie Generale’’. Klimat prezentowanych utworów zachęca do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań oraz przywraca naszą zbiorowa pamięć.

 

 

info i foto . Anna Jaszkowska/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.