Wydanie nr 268/2018, Wtorek 25.09.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Warsztaty prawne uczniów z II LO - "Adwokat przydaje się w życiu" - 09.11.2017

Warsztaty prawne uczniów z II LO - fot. Anna Jaszkowska/ 82-200.pl
9 listopada uczniowie II LO z klas 3e, 1b i 1a o profilu humanistyczno-prawnym, realizujący innowację pedagogiczną z zakresu elementów prawa pod kierunkiem Anny Jaszkowskiej uczestniczyli w warsztatach prawnych w Centrum Szkoleniowym Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Opiekę sprawowały panie Anna Gąsior i Bożena Kędra. Koordynatorem zajęć organizowanych w ramach Programu Edukacyjnego pt. ,, Adwokat przydaje się w życiu’’ jest pani adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska.

Zajęcia w ramach tego programu prowadziła pani adwokat Klaudia Pszczolnik, która poruszyła zagadnienia, związane z prawem cywilnym, postępowaniem cywilnym oraz prawem konsumenckim. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży, gdyż pozyskana wiedza została oparta o praktyczne elementy z zakresu wybranych dziedzin prawa, które są przydatne w codziennych relacjach społecznych.

Młodzież poznała między innymi różnice między umową o pracę, umową o dzieło i zlecenia. Ze strony uczniów pojawiły się także pytania, dotyczące innych dziedzin życia np. bezpieczeństwo i odpowiedzialność w Internecie, które zostaną pogłębione w ramach kolejnych spotkań.

 

 

 

Info i fot  Anna Jaszkowska/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.