Wydanie nr 268/2018, Wtorek 25.09.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Koniec z „turystyką przeglądową”. Nowe zasady badań technicznych – 13.11.2017

Koniec z „turystyką przeglądową”. Nowe zasady badań technicznych – 13.11.2017 fot. Pixabay.com
Od dziś za przegląd techniczny płacimy z góry. Diagnosta przeprowadzi całe badanie po czym zdecyduje, czy auto można dopuścić do ruchu. Kierowca otrzyma wykaz stwierdzonych usterek.

Nowe zasady mają przede wszystkim wyeliminować z ruchu stare pojazdy, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Od dziś nie można liczyć na szczęście i powodzenie badania w innej stacji diagnostycznej. Wyniki są wprowadzane do ogólnego systemu, dostępnego dla wszystkich stacji kontroli. Co ważne opłata jest pobierana z góry bez względu na wynik badania. Jeżeli nasz pojazd nie otrzyma dopuszczenia do ruchu, to zgodnie z nowymi przepisami mamy 14 dni na naprawę i powrót na ponowne badanie. W tym przypadku nie zapłacimy kolejny raz 98 złotych, a jedynie od 13 do 36 złotych w zależności od wagi usterki. Oczywiście o ile badanie wykonamy w tej samej stacji kontroli.

 

Robert Bychowski
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.