Wydanie nr 56/2018, Niedziela 25.02.2018
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Światłowód Superszybki Internet w Malborku

Katy Rybackie: Wiceminister infrastruktury w porcie w Kątach o przekopie mierzei. Będzie nowa droga na mierzeję? - 12.11.2017

Katy Rybackie: Wiceminister infrastruktury w porcie w Kątach o przekopie mierzei. Będzie nowa droga na mierzeję? - 12.11.2017 fot. Mateusz Grabowski
Na zaproszenie Gdańskiego oddziału TVP 3 do portu w Kątach Rybackich przybył wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński, przedstawiciele gminy i powiatu nowodworskiego - starosta nowodworski Zbigniew Ptak oraz Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade.

Rozmawiano przede wszystkim o infrastrukturze, która powstanie wokół inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej w miejscowości Nowy Świat (między Skowronkami a Przebrnem), konkretnie o drogach i mostach. W tej chwili dużym problemem są dwa zabytkowe mosty w miejscowości Rybina, które mają zbyt mały udźwig aby mógł po nich jeździć ciężki sprzęt, jedyną możliwością przejazdu jest most w Drewnicy, ale trasa ta jest nieodpowiednia pod względem ekonomicznym.

Zbyt mała jest również przepustowość drogi wojewódzkiej 502 i 501 prowadzących na mierzeję i wzdłuż Mierzei Wiślanej.

Przy okazji inwestycji przekopu, należałoby zmodernizować te drogi i mosty. Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade od dawna mówi o pomyśle budowy drogi alternatywnej wiodącej przez Tujsk i Marzęcino a łączącej się z nowo budowaną trasą S7 prowadzącą do Warszawy. Zapraszamy do Wideo!

Mateusz Grabowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bolek op spychacza
Bolek op spychacza 13.11.2017, 09:36
....................nie widzę żadnego problemu z tymi mostami. Przed mostem należy rozebrać te koparki, spychacze czy dżwigi na części i przewieść taczkami a następnie poskładać. Proste ? Można..........można !