Wydanie nr 268/2018, Wtorek 25.09.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Zespół na wesele – jak wybrać ten najlepszy?

Zespół na wesele – jak wybrać ten najlepszy? fot. Zespół na wesele – jak wybrać ten najlepszy? Foto: Pixabay
Kluczem do udanej zabawy weselnej jest zawsze muzyka.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary. Po gorącym okresie przygotowań, stresie i emocjach towarzyszących ceremonii, przychodzi też czas na dobrą zabawę – to właśnie wesele. Ważny jest wybór odpowiedniego lokalu, skomponowanie pysznego menu, przygotowanie klimatycznych dekoracji oraz umówienie fotografa, który najlepiej utrwali weselne chwile. Kluczem do rewelacyjnej zabawy jest jednak zawsze muzyka. Jak więc wybrać najlepszy zespół?

Jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Podczas wyboru odpowiedniej kapeli, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii: doświadczenie, repertuar, portfolio i koszty.

Doświadczony zespół zapewne opracował już własny scenariusz całej imprezy. Warto go wspólnie skonsultować, by ustalić m.in. możliwość prowadzenia przez któregoś z członków zespołu konferansjerki oraz zakres prowadzonych zabaw i konkursów (lub całkowicie z nich zrezygnować). Dzięki doświadczeniu zespół powinien wiedzieć też, jak przez całą noc utrzymać pełny parkiet. Repertuar to kolejna kwestia – powinien być bogaty i satysfakcjonujący dla większości gości. Dobrze jest upewnić się, że zespół jest na tyle elastyczny, że zgadza się na granie „piosenek na życzenie”. Nie wolno jednak zapominać o tym, że wybrana kapela powinna odpowiadać gustowi Młodej Pary – warto na samym początku zastanowić się, jakiego zespołu będziemy w ogóle szukać.

Jeśli wytypujemy już zespół, który miałby grać na naszym weselu, koniecznie go sprawdźmy. Jeżeli będzie taka możliwość – zajrzyjmy na imprezę, którą obsługuje. Niezbędne będzie odsłuchanie nagrań, a najlepiej także obejrzenie filmów z ich dotychczasowych poczynań. Dzięki temu dowiemy się, czy kapela rzeczywiście odpowiada naszym oczekiwaniom. Następna sprawa to koszty: im zespół liczniejszy, tym prawdopodobnie będą one większe. Do tego dochodzi koszt wyżywienia jego członków w trakcie wesela. Warto zastanowić się wcześniej, ile na oprawę muzyczną wesela możemy przeznaczyć.

Gdzie szukać zespołu na wesele?

Można rozpytywać wśród znajomych lub przypominać sobie zespoły, jakie grały na weselach, w których uczestniczyliśmy. Można odwiedzić gale i targi ślubne – zespoły weselne często pojawiają się na wydarzeniach branżowych, szczególnie tych, które organizowane są zimą (poza „ślubnym sezonem”). Można też skorzystać z Internetu, sprawdzając od razu opinie i odsłuchując nagrań znalezionych kapel. Wygodnym sposobem na poszukiwania jest też platforma Wedding.pl, na której znajdują się porady i inspiracje ślubne. Można tam również znaleźć najlepsze zespoły weselne. Wystarczy wskazać swoje miasto – np. Gdańsk (https://wedding.pl/zespoly-weselne/gdansk).

Zespół na wesele – jak wybrać ten najlepszy?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.