Wydanie nr 56/2018, Niedziela 25.02.2018
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Światłowód Superszybki Internet w Malborku

To będą kandydaci na burmistrza Malborka w 2018 roku? Oddaj głos w naszej sondzie – 20.10.2017

To będą kandydaci na burmistrza Malborka w 2018 roku? Oddaj głos w naszej sondzie – 20.10.2017
16 listopada 2014 roku odbyły się wybory samorządowe. Za nieco ponad rok kolejny raz staniemy przed urnami i oddamy głosy na władze naszego miasta. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas rok obietnic i walki o przychylność mieszkańców. Kto wystartuje i kto ma największe szanse?

Przed nami wyborczy rok. Za chwilę rozpocznie się czas rozliczeń i rozmaitych obietnic. Ale kto w ogóle przystąpi do walki o władzę?

Naturalnym kandydatem jest Marek Charzewski, który z pewnością będzie ubiegał się o reelekcję.
- Zawsze jest tak, że burmistrz powinien oddać się osądowi wyborców, za kadencję którą przeprowadził. Na pewno przed osądem wyborców nie będę uciekał, jeżeli tylko ordynacja wyborcza pozwoli mi startować.

- Trzy lata temu Marek Charzewski wygrał w drugiej turze z rządzącym dwie kadencje Andrzejem Rychłowskim. Czy obecny włodarz ma szansę zasiąść na kolejne 4 lata w fotelu burmistrza? Wszystko zależy od oceny trwającej kadencji. Na analizę realizacji obietnic przyjdzie jeszcze czas. Jedno jest pewne - Marek Charzewski chce się znaleźć na liście wyborczej.

Największym klubem w Radzie Miasta jest Porozumienie Obywatelskie. Potencjalnych kandydatów, o których pytają mieszkańcy, jest co najmniej trzech. Mowa oczywiście o Andrzeju Rychłowskim, Jacku Markowskim oraz Zbigniewie Kowalskim. W przypadku byłego włodarza dywagacje na temat Jego udziału w wyborach są jak najbardziej uzasadnione. Jednak z naszych informacji wynika, iż tego nazwiska na liście wyborczej nie zobaczymy. Andrzej Rychłowski wrócił do biznesu i nie zamierza ubiegać się o fotel burmistrza.

Kolejną osobą wymienianą w gronie kandydatów jest Zbigniew Kowalski. Obecny radny w rozmowie powiedział:
- Już kilka osób pytało mnie o mój start. Gdybym miał podjąć decyzję teraz, raczej byłbym na „nie”. Moja praca mi odpowiada i nie chciałbym tego zmieniać. Wciąż czekamy na informacje dotyczące ordynacji wyborczej, bo nadal nie wiemy jak mają przebiegać wybory. Cieszę się, że są osoby, które doceniają moje starania, jednak myślę, że jest wielu dużo bardziej doświadczonych kolegów ode mnie.
- Radny Kowalski mimo podkreślania, że raczej wolałby zostać przy obecnym zajęciu, nie odpowiedział jednak kategorycznie „nie”, dlatego tej kandydatury nie możemy do końca wykluczać.
Trzecią osobą z grona PO jest szef klubu Jacek Markowski. Jest to doświadczony i bardzo aktywny radny. Oficjalnie Jego stanowiska jeszcze nie otrzymaliśmy. Powołując się na słowa Zbigniewa Kowalskiego - ”Klub jeszcze nie rozmawia o kandydatach, tylko skupia się na bieżących problemach miasta”. Jacek Markowski jest jednak z pewnością poważnym kandydatem.

Kolejną osobą, która może chcieć powrócić do pełni władzy jest Jan Tadeusz Wilk. Obecny zastępca burmistrza w rozmowie z nami mówi jasno:
- Decyzję podjąłem już trzy lata temu. Nie będę startował w wyborach na burmistrza, zostawię to młodszym.
- Jan Tadeusz Wilk informuje jednak, że w przypadku reelekcji Marka Charzewskiego i propozycji kontynuacji współpracy rozważyłby taką możliwość.
W ostatnich wyborach Jan Wilk otrzymał ponad 13 proc. głosów. Tym samym zajął czwarte miejsce.

Nie możemy zapominać o kandydacie PiS, który w ostatnich wyborach zajął trzecie miejsce z wynikiem ponad 20 % głosów. Tomasz Klonowski, bo o nim mowa, obecnie jest radnym miejskim i szefem malborskiego PiS-u. Na pytania dotyczące swojego startu w wyborach odpowiedział, że partia nie podjęła jeszcze decyzji.
- Na chwilę obecną kandydat na stanowisko burmistrza Malborka z ramienia PiS nie został wskazany. Zgodnie z zarządzeniem Prezesa PiS przygotowujemy się do przeprowadzenia wyborów w strukturach lokalnych, co zapewne będzie miało pośredni wpływ na wybór ww. kandydata.

Wszyscy wymienieni powyżej mają już większe lub mniejsze doświadczenia w samorządzie. Jest jednak jeszcze jeden kandydat - Paweł Dziwosz. W trwającej kadencji jest jednym z bardziej aktywnych radnych. W rozmowie przyznaje, że wiele osób namawia Go do startu. Sam mówi, że:
- Malbork potrzebuje świeżego myślenia, niezależnego włodarza - Jednak jasnej deklaracji nie uzyskaliśmy. Zdaniem radnego na konkretne decyzje jest jeszcze za wcześnie.

My do listy potencjalnych kandydatów dopiszemy jeszcze dwa nazwiska - Macieja Ruska, byłego wiceburmistrza. Jego nazwisko również pojawia się w rozmowach na temat kandydatów z PO oraz Krzysztofa Grylaka z PiS, który już startował w wyborach.
Poniżej mogą Państwo oddać głosy na wszystkie wymienione nazwiska. Włącznie z osobami, które wykluczyły swój start. Ankieta ma na celu wskazać, kto cieszy się największym poparciem mieszkańców. Kolejność na liście jest przypadkowa.

 

Kogo jeszcze dopisaliby Państwo do listy i na kogo oddalibyście swój głos? Czekamy na opinie i komentarze.

Prosimy o głosowanie poniżej:

 

 

Robert Bychowski

Na kogo oddałbyś swój głos w wyborach na Burmistrza Malborka 2018

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (103)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
totek
totek Wczoraj, 12:11
a ja wygrałem w totka i wystartuje też w wyborach swoją kasę zainwestuje w Malbork bo kocham to miasto i gwiżdże na wasze układy
Wybory
Wybory 22.02.2018, 15:27
Idą wybory będą ulotki, ale fajnie.
młoda
młoda 22.02.2018, 10:36
Klonowski dopiero teraz się uaktywnił jak wybory blisko, a tak siedział cicho - wystarczy cofnąć się choćby na facebooku jaki on aktywny był jeszcze pół roku temu- dla mnie bardzo interesowny - gdzie węszy korzyść tam idzie - jak to PIS ! Nawet widać to po tej sondzie - jeszcze w styczniu miał niewiele ponad 300 głosów - jeszcze wczoraj miał 800 a dziś nagle jakimś cudem ma 1100... troszkę to dziwne że nagle "uaktywnili" się jego zwolennicy ??? jako człowiek- sztywny jak kij od miotły - wyżej głowę nosi niż powinien .
Pijarowiec
Pijarowiec 22.02.2018, 12:35
Tak to ja Klon i zapraszam na mojego fb...przybywajcie i lajkujcie tak jak napisała "młoda" no musicie to sprawdzić :D
Markieting
Markieting 22.02.2018, 12:19
Tak jak "młoda" jeszcze więcej go w mediach to i więcej głosów...proste. Choćby dzisaij pojawił się z nim wywiad na tej stronie. Spoko, jak wygra to nie będzie źle, fajny z niego facet.
WIESŁAWA LELUSZ- LACHOWICZ
WIESŁAWA LELUSZ- LACHOWICZ 22.02.2018, 10:22
"Piszta co chceta"- w Malborku ludzie czekają na nowe twarze bo stare się przejadły.Musi nastąpić wietrzenie magazynów.Pani Hanna Duda to osoba wyjątkowa: uczciwa i pracowita.I co? boicie się stare nieroby o swoje stołki i korytka?- przypominam, nowa i uczciwa osoba to H. Duda.
Facet od piaru
Facet od piaru 22.02.2018, 14:58
BABA JAGA :)
Racja
Racja 22.02.2018, 12:31
A kto to te nieroby? I czego nie robią?
wiem
wiem 22.02.2018, 09:19
"W przypadku byłego włodarza dywagacje na temat Jego udziału w wyborach są jak najbardziej uzasadnione."
Kto to pisał? "Uzasadnione dywagacje"? Serio? "Jego udziału" - co, on Pan Bóg, że z wielkiej? Błagam, przyłóżcie się trochę do artykułów, sprawdzajcie sobie to na drugą, a jak trzeba na trzecią i czwartą rękę, bo wychodzi bardzo słabo.