Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Podpisanie umowy na największą inwestycje w Gminie Stare Pole – 12.10.2017

Podłączenie miejscowości Ząbrowo do sieci kanalizacji będzie największą inwestycją w Gminie Stare Pole. Dzięki realizacji projektu gmina z pewnością zyska na atrakcyjności wśród mieszkańców i inwestorów. 12 października podpisano umowę na realizacje pierwszego etapu prac.

Za realizacje pierwszego etapu prac odpowiedzialna będzie firma Wod-Kan z Kartuz. Umowa została podpisana przez wójta Marka Szczypiora i Tomasza Grzenkowicza z firmy WOD-KAN.

W ramach inwestycji powstanie 14,8 kilometra nowej sieci kanalizacyjnej. Koszt realizacji opiewa na prawie 9 milionów z złotych z czego ok. 4,5 milionów będzie stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Zakres umowy obejmuje w szczególności:

A. Wykonanie robót budowlanych w zakresie:

1) budowy grawitacyjno – tłocznego układu kanalizacji sanitarnej o dł. ok. 14,8 km wraz z przyłączeniami,

2) wykonanie trzech przepompowni lokalnych z włączeniem do układu grawitacyjnego zlewni przepompowni głównej.

3) wykonania przepompowni przydomowych z włączeniem do projektowego układu grawitacyjnego

Oraz opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania zgody na realizacje robót budowlanych.

Jest to nie tylko największa jak do tej pory inwestycja w Gminie Stare Pole, ale również pierwsza od której gmina będzie chciała odzyskać podatek VAT .

Realizacja zadania z punktu widzenia ochrony środowiska jest bardzo istotna ,gdyż miejscowość Ząbrowo znajduje się w strefie ochronnej ujęcia wody dla Żuław. Odprowadzenie ścieków poprzez system kolektorów sanitarnych i likwidacja szamb ma szczególne znaczenie dla czystości wód. Poprawi się ponadto komfort życia mieszkańców i zwiększy atrakcyjność miejscowości Ząbrowo, jako przyjaznego miejsca dla osiedlania się.

REALIZACJA INWESTYCJI W RAMACH PROJEKTU:
Projekt pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w Ząbrowie wraz z poprawą efektywności gminnej oczyszczalni ścieków i istniejącej kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Stare Pole” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 11 Środowisko, Działania 11.3 Gospodarka wodno-ściekowa, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, o wartości całkowitej zadania 8 981 358 złotych, Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 4 537 674 zł. -poziom dofinansowania wyniósł 63,75%

Robert Bychowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stare Pole


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.