Wydanie nr 198/2018, Wtorek 17.07.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Pomorskie : Stypendium dla zdolnych studentów od Marszałka Województwa Pomorskiego! - 27.10.2017

Pomorskie : Stypendium dla zdolnych studentów od Marszałka Województwa Pomorskiego! - 27.10.2017 fot. https://pixabay.com
Termin składania wniosku do 27 października 2017 r. Kwota stypendium wynosi 380 zł i jest przyznawana na 9 miesięcy.

W roku akademickim 2017/2018 Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przeznaczył na ten cel ponad 130 tys. zł. Zobacz, jakie są warunki otrzymania stypendium i gdzie złożyć wniosek.

Warunki ogólne:
Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku o przyznanie stypendium przez studenta (Wnioskodawcę) spełniającego kryteria określone w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej dla studentów  – mieszkańców województwa pomorskiego (Rozdział III „Sposób i terminy ubiegania się o Stypendium. Sposób wyłaniania Studentów, którym będzie przyznane Stypendium"). 

Dodatkowe punkty za studiowanie na Pomorzu

Warunkiem otrzymania stypendium jest średnia ocen nie mniejsza niż 90% średniej możliwej do uzyskania na danym kierunku, znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne oraz oświadczenie studenta o zamieszkiwaniu województwa pomorskiego (wystarczy deklaracja –zameldowanie nie jest wymagane). Dodatkowe punkty można otrzymać za studiowanie na pomorskiej uczelni, czym Urząd Marszałkowski chce zachęcić żaków do stawiania na Pomorze. Stypendium mogą otrzymać osoby kontynuujące studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia jednolite magisterskie, zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych.

Na korzyść studenta działa duża aktywność na polu naukowym, artystycznym i sportowym, np. publikacje w czasopismach branżowych, wystąpienia na konferencjach, zgłaszane patenty i wzory użytkowe oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach.

Termin naboru wniosków:
Nabór wniosków o przyznanie stypendium kończy się w dniu 27 października 2017 r. (decyduje data stempla wpływu do Kancelarii Ogólnej Urzędu).

Miejsce składania wniosków:
Po wypełnieniu formularza w elektronicznym generatorze wniosków wydrukowany wniosek, wraz z wymaganymi załącznikami, należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, 80-810 Gdańsk, ul. Okopowa 21/27, w godz. 7.45 – 15.45 albo za pośrednictwem poczty w kopercie opisanej: „Wniosek o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego (Departament Rozwoju Gospodarczego)".   

Sposób wypełniania wniosków:
Wniosek o przyznanie stypendium należy wypełnić, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie przyznawania stypendiów, w generatorze wniosków dostępnym na 
stronie internetowej:

Informacji na temat naboru wniosków udzielają:

Martyna Rompa, tel. 58 32 68 311
Monika Radziszewska, tel. 58 32 68 712
sekretariat Departamentu Rozwoju Gospodarczego  tel. 58 32 68 300, faks 58 32 68 303,  drg@pomorskie.eu 
Generator Wniosków dostępny jest także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w zakładce „Ogłoszenia i komunikaty"

Regulamin przyznawania pomocy materialnej dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego

Formularz wniosku o przyznanie stypendium, który zostanie wydrukowany po wypełnieniu w Generatorze Wniosków zawiera już oświadczenie studenta o miejscu zamieszkania

 

 

Info : Pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.