Wydanie nr 350/2017, Sobota 16.12.2017
imieniny: pokaż (8 imion)Alina, Adelajda, Zdzisława, Ananiasz, Albina, Dyter, Deder, Tyter
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Marcin Tadeusz Łukaszewski i Paweł Michał Chmielnicki wykonali utwory wielkich kompozytorów polskich. Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018 w Muzeum Zamkowym w Malborku - 06.10.2017

Marcin Tadeusz Łukaszewski i Paweł Michał Chmielnicki wykonali utwory wielkich kompozytorów polskich. Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018 w Muzeum Zamkowym w Malborku - 06.10.2017
W piątkowy wieczór (6 października) w Sali Koncertowej Muzeum Zamkowego w Malborku z okazji Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018 odbył się Koncert Fortepianowy w wykonaniu profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Frederyka Chopina w Warszawie Marcina Tadeusza Łukaszewskiego oraz jego studenta Pawła Michała Chmielnickiego.

Przed koncertem Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku otrzymali je: Krzysztof Lipiec oraz Paweł Chmielnicki. Podczas uroczystości odbył się wernisaż wybranych obrazów Antoniego Marii Marka – warszawskiego malarza i grafika. Niektóre z prac inspirowane były muzycznymi kompozycjami Pawła Chmielnickiego.

Http://www.AutoDoc.pl

PAWEŁ MICHAŁ CHMIELNICKI – PROMOCJA MŁODYCH ARTYSTÓW
Urodził się w 1996 r. w Malborku. Absolwent PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Naukę muzyki kontynuował u gdańskiego kompozytora i organisty Gedymina Grubby w zakresie gry organowej i improwizacji. Mając 15 lat objął posadę organisty w kościele p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku oraz w kościele p.w. bł. 108 Męczenników w Nowej Wsi Malborskiej. W 2015 r. został nominowany do tytułu „Organista Roku 2015”. W 2015 r. rozpoczął naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w specjalności Prowadzenie zespołów muzycznych. W dorobku ma utwory organowe, fortepianowe (w tym: For friends, Longing, Nocturne, Ephemeral, Toccata, wykonane m.in. w Planetarium w Warszawie, opublikowane przez wydawnictwo „Ars musica”, Lisowice 2017) i muzykę do filmu dokumentalnego. Występował m.in. na koncertach w UMFC, w Bronnbach (Niemcy) oraz w Kaplicy Prezydenta RP. 

MARCIN TADEUSZ ŁUKASZEWSKI 
Pianista, teoretyk muzyki, kompozytor. Doktor habilitowany sztuki muzycznej (kompozycja i teoria muzyki), profesor Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Bronisławy Kawalli i Jana Ekiera oraz kameralistyki fortepianowej Bogny Hałacz. Był słuchaczem Podyplomowego Studium Wykonawstwa Muzyki Współczesnej w klasie fortepianu Szabolcsa Esztényiego, Podyplomowych Studiów Teorii Muzyki oraz Podyplomowych Studiów Kompozycji w klasie Mariana Borkowskiego.
W 2005 r. uzyskał w AMFC stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o sztuce (promotor: prof. dr hab. Marek Podhajski), a w 2014 r. stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie kompozycja i teoria muzyki. W latach 1996-2013 pracował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (sekcja muzykologii). Jest autorem siedmiu książek, w tym Przewodnika po muzyce fortepianowej (Kraków 2014). Nagrał szereg płyt z muzyką polską. Laureat nagród kompozytorskich, Nagrody „Fryderyka”, odznaki honorowej Zasłużony dla Kultury Polskiej i in.

W programie koncertu: 
Utwory m.in.: Fryderyka Chopina, Mariana Borkowskiego, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego i Pawła Michała Chmielnickiego

Dawid Bochon

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.