Wydanie nr 112/2019, Poniedziałek 22.04.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Łukasz, Wanesa, Gajusz, Teodor, Gaja, Soter, Leonid, Strzeżymir, Leon, Leona, Wirginiusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Depilacja laserowa Vectus - co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja laserowa Vectus - co musisz wiedzieć przed zabiegiem? fot. Depilacja laserowa Vectus - co musisz wiedzieć przed zabiegiem?
Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. To przecież wciąż najskuteczniejsza metoda na trwałe usunięcie włosków. Stosować można ją na wszystkich partiach ciała – również na twarzy, czy okolicach intymnych.

Dla kogo?

Zabieg depilacji laserowej to świetne rozwiązanie nie tylko dla wszystkich tych, którzy chcą trwale usunąć owłosienie, ale przede wszystkim dla osób borykających się z takimi problemami, jak: zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie oraz wrastające włoski.

marta-wlodarczyk.png

Wrastające włoski, czy zapalenie mieszków włosowych to przypadłości, które wiążą się z goleniem oraz tradycyjną depilacją. Objawy są uporczywe. Zaobserwować można świąd, ból, a także nieestetyczny wygląd skóry. Po stanach zapalnych bardzo często pozostają blizny. Najskuteczniejszą metodą pozbycia się problemów tego typu jest depilacja laserowa, gdyż w ten sposób eliminujemy źródło wspomnianych dolegliwości. ~ powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

Więcej na temat depilacji Vectus przeczytasz na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

 

laser-vectus-palomar.jpg

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przez lata technologia depilacji laserowej znacznie się rozwinęła. Dzięki temu najnowsze metody depilacji laserowej, jak np. depilacja przy pomocy lasera Vectus, są bardzo bezpieczne. Z lasera Vectus mogą korzystać nawet osoby ze skórą wrażliwą i naczynkową. Jednakże istnieje kilka przeciwskazań do wykonywania zabiegu. Z depilacji laserowej muszą zrezygnować panie w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto zabiegu nie można wykonywać u osób z aktywnymi infekcjami skóry, w trakcie lub tuż po zakończeniu terapii retinoidami, u osób ze znacznie podrażnioną skórą, a także zmagających się z bielactwem, łuszczycą oraz powstawaniem przebarwień i bliznowców. Ponadto zabiegu lepiej nie wykonywać na opalonej skórze, gdyż może być mniej efektywny.

 

Przygotowania przed zabiegiem depilacji

Co najmniej 6 miesięcy przed zabiegiem:

  • należy zakończyć kurację retinoidami.

Miesiąc przed zabiegiem:

  • należy zakończyć depilację (np. przy pomocy depilatorów i plastrów),
  • należy odstawić kremy zawierające retinoidy, kwasy owocowe oraz witaminę C.
  • należy zaprzestać intensywnego opalania oraz stosowania samoopalaczy.

Tydzień przed zabiegiem:

  • należy odstawić leki fototoksyczne oraz leki fotoalergiczne. Rezygnujemy również z preparatów ziołowych o takich właściwościach,
  • należy zwrócić szczególną uwagę, aby skóra do momentu zabiegu była odpowiednio nawilżona.

Dzień przed zabiegiem:należy zgolić włosy w okolicy zabiegowej zwykłą maszynką jednorazową.

Przebieg zabiegu laserem Vectus

W zależności od tego, jak duży jest obszar zabiegowy, depilacja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W tym czasie głowica lasera przykładana jest miejsce przy miejscu. Wiązki światła uszkadzają mieszki włosowe tak, że nie są one zdolne do regeneracji. W laserze najnowszej generacji – Vectus – moc dobierania jest automatycznie. Czytnik melaniny Skintel bada poziom melaniny, aby dostosować siłę lasera. Dzięki temu zabieg jest bardziej efektywny, ale też bezpieczniejszy.

Depilację laserową wykonuje się w formie serii zabiegów. W przypadku lasera Vectus jest to kwestia 4 – 6 wizyt. Przy laserach starszej generacji może być to większa ilość zabiegów. W kwestii skuteczności, ponownie najlepiej spisuje się laser Vectus. Podczas zaplanowanych wizyt usunięte zostaje ok. 95% włosków. Pozostałe 5% to włosy, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Mogą się one pojawić w przeciągu roku od ostatniej depilacji. Po takim czasie można wykonać dodatkowy zabieg, podczas którego pozbędziemy się pozostałych włosów.

 

Czy depilacja laserowa Vectus boli?

Kwestia bólu to dla wielu osób ważne zagadnienie. Jego odczuwanie najczęściej zależy od osobistej wrażliwości na tego typu bodźce. W przypadku większości laserów pacjenci opisują swoje wrażenia jako nieprzyjemne ukłucia i pieczenia, porównywalne z depilatorem elektrycznym.

Warto jednak wspomnieć, że nieco inaczej jest w przypadku lasera Vectus. Zastosowano tu specjalną głowicą chłodzącą, która podczas zabiegu niweluje ból, uczucie pieczenia i gorąca.

Opinia na temat depilacji laserowej Vectus

Przed zabiegiem najbardziej obawiałam się bólu. Dlatego, między innymi, zdecydowałam się skorzystać z depilacji laserem Vectus. Efekt chłodzący był odczuwalny. Żaden z zabiegów nie sprawił mi dyskomfortu. Serdecznie polecam wszystkim to rozwiązanie! ~ powiedziała Pani Karolina na temat zabiegów laserem Vectus

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może występować niewielki obrzęki i zaczerwienienie. Objawy te mijają najczęściej już po kilku godzinach. U niektórych osób mogą się utrzymywać do trzech dni.

W pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu dobrze jest unikać wszelkich czynników, które mogłyby podrażnić skórę. Pacjentom zalecam zrezygnowanie między innymi ze stosowania wysuszających i drażniących kosmetyków. Nie powinno się również zażywać długich gorących kąpieli. Przez okres około dwóch tygodni po zabiegu zaleca się zrezygnowanie z preparatów o działaniu złuszczającym. Przez około dwa - trzy tygodnie nie należy też narażać się na nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. - powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku

Gdzie można najbliżej umówić się na depilację laserem medycznym Vectus? W Gdańsku:

Clinica Cosmetologica
ul. Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604

Depilacja laserowa Vectus - co musisz wiedzieć przed zabiegiem?
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
unlesza
unlesza 01.04.2019, 08:10
polecam gorąco, ani jednego włoska pod pachami po 4 zabiegach :)
do Bolca
do Bolca 20.06.2018, 11:12
Lecz się chory człowieku!!!! i spamerze
Bolec
Bolec 06.06.2018, 06:15
No moje jaja też łysiutkie, i odbyt. Już nie wiszą rodzynki.
MEGAAAA
MEGAAAA 05.06.2018, 14:33
Bikini wygolone do zera, dziękuję!!
Daję 10 na 10!
Daję 10 na 10! 30.05.2018, 12:43
Dzięki temu laserowi pozbyłam się zbędnego owłosienia pod paszkami.