Wydanie nr 48/2019, Niedziela 17.02.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Pasowanie na Ucznia w Szkole Podstawowej Nr1 w Malborku – 04.10.2017

„Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło…” takie słowa zabrzmiały dnia 04.10.2017 r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Malborku. Tego dnia odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń: p. Marioli Wielgosz, p. Danuty Grocheckiej program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Prowadzącymi całą uroczystość byli uczniowie klasy gimnazjalnej. To oni w atmosferze tajemniczości zamkowej scenerii przenieśli dzieci w świat Królestwa Szkołolandii. Król Ołówkos wraz z małżonką oraz Gwardziści przygotowali dla dzieci zadania, które miały wykonać, aby móc dostać się do Królestwa i uzyskać miano ucznia SP nr1. Uczniowie przenosząc się do różnych Krain wykazali się umiejętnością recytacji , tańca i śpiewu, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad bezpieczeństwa, oraz grzeczności.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach i w kolorowych biretach na głowach złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonał pan dyrektor Sławomir Kempa, a znaczki na pamiątkę wręczyła pani wicedyrektor Kinga Walczak. Dzieci otrzymały również akty ślubowania od swoich wychowawczyń. Na koniec uroczystości przy zgaszonym świetle na środek sali wjechał tort z płonącą racą. To była ogromna, słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Opis: Danuta Grochecka

Robert Bychowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mama
mama 05.10.2017, 13:43
Brawa dla dzieciaczków za super przedstawienie i dla pań za wykonanie ''dobrej roboty'' :)