Wydanie nr 323/2017, Niedziela 19.11.2017
imieniny: pokaż (8 imion)Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea, Kryspin, Małowid, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Stegna: Karetka nie zabrała chłopca z połamanym kręgosłupem. Ojciec sam zawiózł syna do szpitala. Sprawa trafi do prokuratury - 23.08.2017

Stegna: Karetka nie zabrała chłopca z połamanym kręgosłupem. Ojciec sam zawiózł syna do szpitala. Sprawa trafi do prokuratury - 23.08.2017
Jak informuje Radio Gdańsk, w środę 16 sierpnia, zdarzył się nietypowy wypadek. 15 letni Mateusz skakał w Stegnie na trampolinie, przewrócił się na tyle niefortunnie, że rodzice musieli wezwać pogotowie.

Chłopiec czuł ogromny ból, a rodzice podejrzewali najgorsze. Jak się później okazało, mieli rację. Jednak ratownik, który przyjechał na miejsce, po badaniu stwierdził, że nie ma potrzeby zabierać Mateusza do szpitala! Choć sytuacja, jak i same objawy jasno wskazują na uraz kręgosłupa, ratownicy (mimo próśb rodziców) odmówili zabrania dziecka do karetki. Nie założono mu także specjalnego kołnierza ochronnego.

Http://www.AutoDoc.pl

Pan Jarosław, ojciec poszkodowanego, SAM ZAWIÓZŁ SYNA DO SZPITALA.

Usztywniony na tyle ile to możliwe i tym co było pod ręką piętnastolatek, na rozłożonych siedzeniach samochodu ojca dojechał do szpitala w Elblągu. Na miejscu lekarka zdziwiona decyzją ratownika już po pierwszym badaniu stwierdziła złamanie kręgosłupa i nakazała transport dziecka (tym razem karetką) do specjalistycznej placówki.

Jak podaje Radio Gdańsk, stwierdzono "złamanie w obrębie blaszek granicznych górnych trzonów kręgów L1 i L2 z ich ugięciem oraz nieznacznym obniżeniem wysokości trzonów, drobne odłamy kostne w częściach górno-przednich trzonów (...) złamanie stabilne". Lekarz zalecił sznurówkę ortopedyczną.

Chłopiec przebywa już w domu, wymaga szczególnej opieki rodziców i lekarzy specjalistów.

Ojciec chłopca zapowiedział, że zgłosi sprawę do prokuratury. My dzwoniliśmy w do dyrektora Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, z filią w Nowym Dworze Gdańskim, skąd prawdopodobnie wyjechała karetka - jednak pani Ewa Karamon (Z-ca Dyrektora ds. medycznych), odmówiła komentarza w tej sprawie. Stwierdziła jedynie, że toczy się postępowanie w celu jej wyjaśnienia.

Sprawa nosi znamiona niedopełnienia obowiązków służbowych. Czekamy na wyniki postępowania w szpitalu i ewentualne konsekwencje dla winnego tego skandalicznego wydarzenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawę wyjaśnić.

redakcja

 

 

Mateusz Grabowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Exterpon
Exterpon 26.08.2017, 11:15
Od kiedy szpital nowodworski stal się własnością szpitala w malborku dzieją się dziwne rzeczy. Nowodworski szpital to umieralnia?
kapsel
kapsel 26.08.2017, 11:12
Swoją drogą za bezpieczeństwo odpowiada właściciel trampoliny. Nie powinno dochodzić do kontuzji podczas zabawy na plaży. A ratownik do zwolnienia i tyle.
Anonim
Anonim 25.08.2017, 21:34
Nowy dwór Gdański z szpital pani w szpitalu na stwierdziła lenistwo zamiast wyrostka, ale na szczęście zaczęło się rozlewa na stole operacyjnym,
Xawert
Xawert 24.08.2017, 18:09
A co jeśli w pewnym osrodku wczasowym wystawałyby ze ściany przeowdy pod napięciem elektrycznym i ktoś uległby porażeniu? Tak samo tu ktoś się bawił na trampolinie i uległ wypadkowi.
daro
daro 24.08.2017, 15:06
w Malborku w szpitalu wgl jest masakra , nic nie robią !!