Wydanie nr 203/2018, Niedziela 22.07.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Uwaga na burze. Gdzie najlepiej się schować? Dla wielu może być to zaskoczenie – 10.08.2017

Uwaga na burze. Gdzie najlepiej się schować? Dla wielu może być to zaskoczenie – 10.08.2017 fot. Pixabay.com
W dniu dzisiejszym nasz region będzie nękany przez opady i burze. W trakcie wyładowań możliwe są mocne opady deszczu i silniejsze porywy wiatru.

Pamiętajmy aby dziś zabezpieczyć mieszkania i nie zostawiać otwartych okien. Zjawiska burzowe mogą być nagłe i niebezpieczne. Gwałtowne załamania pogody mogą powodować zniszczenia budynków, linii energetycznych, pól uprawnych oraz utrudniać poruszanie na drogach. Nasz region nie jest w najwyższym stopniu ryzyka ale zjawiska burzowe zawsze są niebezpieczne i nie do końca przewidywalne.

Gdzie najbezpieczniej w trakcie burzy?

Moc pioruna jest naprawdę potężna. Jego energia jest porównywalna z tą wyzwalana przez 500 aut rozpędzonych do setki, uwolnioną w ułamku sekundy. Jedna błyskawica rozgrzewa powietrze do ok. 30.000 st. Celsjusza. Z taką siłą naprawdę nie ma żartów. Gdzie najlepiej się ukryć? Na pewno należy unikać płaskich terenów, drzew i metalowych konstrukcji. Zdaniem naukowców najbezpieczniej możemy się czuć w samochodzie. Jak to możliwe? Impuls elektryczny nie przenika do wnętrza pojazdu tylko przechodzi w dół do ziemi. W tym przypadku mówimy o typowej puszcze Faradaya.

Pogoda na najbliższe dni.

W naszym regionie pogorszenie pogody może być widoczne co najmniej do niedzieli. Zjawiska burzowe mogą powtarzać się w sobotę. Temperatura będzie oscylować od 20 – 25 °C w ciągu dnia. Miejmy jednak nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą i weekend będzie dużo bardziej pogodny.

Robert Bychowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zaskoczony
zaskoczony 11.08.2017, 08:57
no to żeście mnie zaskoczyli!