Wydanie nr 114/2018, Wtorek 24.04.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody


Moda na kamper

Moda na kamper fot. Moda na kamper
Powoli do Polski dociera moda na aktywny, objazdowy wypoczynek w kamperze. Za tą modą nie koniecznie podążają możliwości finansowe Polaków. Nawet używany samochód to spory wydatek, więc jeśli chcemy używać go raz w roku na tygodniowy wypad, warto skorzystać z oferty wypożyczalni kamperów. Tam możemy wybrać auto w sprawdzonym stanie technicznym z udogodnieniami, jakie idealnie pasują do naszych potrzeb i możliwości. Warto je przemyśleć – czyli ile osób będzie spędzało razem wakacje oraz czy na przykład chcemy zabrać ze sobą rowery, by aktywnie spędzać czas na urlopie.

O czym musimy pamiętać wynajmując samochód?

Koszt wynajmu samochodu będzie uzależniony od okresu, w jakim zamierzamy wyjechać, wielkości auta i jego wyposażenia. Od razu należy podkreślić, że nie jest to tani sposób na odpoczynek, ale za to bardzo kreatywny. W sezonie letni możemy spodziewać się opłat w wysokości od 500 złotych za dobę, co daje niemalże równowartość noclegu rodziny w przyzwoitym hotelu. Do tego należy doliczyć opłaty za parkingi oraz pola kampingowe, kaucję w wysokości kilku tysięcy złotych oraz opłatę serwisową. Wydatkiem koniecznym, ale również zapewniającym nam ochronę jest ubezpieczenie. Warto korzystać z dedykowanych polis Campervan Insurance, które zapewniają nam pakiet Assistance NNW oraz OC w przypadku, gdy to my wyrządzimy komuś szkodę. W razie nieoczekiwanych zdarzeń możemy liczyć nie tylko na wypłatę odszkodowania, ale również na pomoc fachowców i opiekę. Nawet jeśli wypożyczający nie będzie wymagał od nas tego typu polisy, warto ją wykupić dla własnego bezpieczeństwa.

Kamper na wakacje

Urlop na czterech kółkach to gwarancja niezapomnianych wrażeń. W końcu to my sami ustalamy trasę, miejsce postoju i nie jesteśmy uwiązani do raz wybranej drogi. Takie poczucie wolności i niezależności w dużej mierze przyciąga ludzi w różnym wieku – zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i młodzież czy też seniorów. To idealny pomysł na zwiedzanie Europy, mając na uwadze miejsca, które chcemy zobaczyć, oraz oczywiście przepisy danego kraju. Taki odpoczynek z mapą pozwala także poznać innych ludzi, którzy mają podobny pomysł na spędzanie czasu wolnego, a takie znajomości potrafią trwać kilka sezonów. Dobrze jest pamiętać, że powinniśmy unikać parkingów, które są wspólne dla aut osobowych i autokarów, ponieważ czujniki na bramce sprawdzają wysokość pojazdu i za kamper zapłacimy tyle samo co za autobus. Nie możemy również wjeżdżać do centrów starych zabytkowych miast, co jest szczególnie mocno kontrolowane na południu Europy.
 

 

Warto korzystać z dedykowanych polis Campervan Insurance, które zapewniają nam pakiet Assistance NNW oraz OC w przypadku, gdy to my wyrządzimy komuś szkodę. W razie nieoczekiwanych zdarzeń możemy liczyć nie tylko na wypłatę odszkodowania, ale również na pomoc fachowców i opiekę. Nawet jeśli wypożyczający nie będzie wymagał od nas tego typu polisy, warto ją wykupić dla własnego bezpieczeństwa. Warto również zaopatrzyć się w kamerę samochodową, taką jak np. Vehicle Camera. Możemy za jej pomocą nie tylko rejestrować całą wycieczkę, ale może to być również nie podważalny dowód w przypadku kolizji czy wypadku.

Moda na kamper

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.