Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr

Malbork : Sukcesy zawodników SKS "Sokół" na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych - 24-25.06.2017

Malbork : Sukcesy zawodników SKS "Sokół" na Mistrzostwach Polski Osób… fot. archiwum zawodników
24 i 25 czerwca br. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Osób Niepełnosprawnych narządu ruchu i wzroku w lekkiej atletyce. W zawodach startowali absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, zawodnicy Szkolnego Klubu Sportowego "Sokół" w Malborku.

Ewa Matysiak (grupa F38) startowała w biegu na 200m i zdobyła brązowy medal, w pchnięciu kulą i skoku w dal zajęła 4 miejsce.

Piotr Ostrowski (grupa F37) startował w biegu na 800m - 4 miejsce, w biegu na 400m - 5 miejsce, w biegu na 200m - 7 miejsce.

Miesiąc wcześniej, 29 i 30 maja br. w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych narządu ruchu i wzroku w lekkiej atletyce, w których startowali uczeń II LO w Malborku Wojciech Kuśmierczyk i absolwenci - Aneta Horbowy i Piotr Ostrowski.

Wojciech Kuśmierczyk (grupa F46) zdobył 3 medale - srebrny w pchnięciu kulą i w biegu na 200m oraz brązowy w rzucie dyskiem.

Piotr Ostrowski (grupa F37) zdobył brązowy medal w biegu na 200m oraz 4 miejsce w biegu na 400m i 100m.

Aneta Horbowy (grupa F36) zajęła 5 miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Info i foto: Norbert Sajkowski/ archiwum zawodników