Wydanie nr 144/2018, Czwartek 24.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Projekt GOKIS Miłoradz w krajowej czołówce - 07.06.2017

Projekt GOKIS Miłoradz w krajowej czołówce - 07.06.2017 fot. Foto: Fundacja AVIVA
Projekt pt. „Kreatywna Przestrzeń – świetlice tematyczne w gminie Miłoradz” autorstwa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu ma szansę na uzyskanie dofinansowania w wysokości 50 tysięcy złotych w ramach ogólnopolskiego konkursu społecznego Fundacji AVIVA „To dla mnie ważne”. Na cztery dni przed końcem głosowania internetowego jedyny projekt z powiatu malborskiego, zajmuje wysokie trzecie miejsce w Polsce i pierwsze w województwie pomorskim.

W konkursie udział bierze ponad 280 inicjatyw z całego kraju. Spośród 20 najwyżej ocenionych przez internautów, jury konkursowe wybierze najciekawsze inicjatywy lokalne oraz przyzna środki na ich finansowanie. Warto przypomnieć, iż półtora roku temu dzięki środkom pozyskanym w ramach tego samego programu zostały wyremontowane i częściowo doposażone świetlice wiejskie GOKIS w Mątowach Wielkich i Bystrzu. Wierzymy, że i tym razem się uda – mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Celem projektu jest stworzenie kreatywnych przestrzeni w świetlicach wiejskich na terenie gminy Miłoradz, poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz utworzenie tzw. świetlic tematycznych, w których oprócz zabawy najmłodsi mieszkańcy gminy będą mieli możliwość rozwijania swoich talentów i pasji. Projekt przewiduje m.in. stworzenie świetlic wiejskich o profilu sportowym, odkrywczym, artystycznym, naukowym, kucharskim czy aktorskim. Każdy może pomóc gminie Miłoradz w osiągnięciu sukcesu, oddając głos na inicjatywę za pośrednictwem strony www.todlamniewazne.pl Można oddać tylko jeden głos z jednego adresu email. Wyniki konkursu będą znane do końca czerwca.

Tekst: GOKIS Miłoradz

Foto: Fundacja AVIVA

 

Robert Bychowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.