Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

Pewne miejsce w pierwszej czwórce. Polski Cukier Pomezania Malbork - GKS Żukowo - 31:21 (14:11) - 27.04.2017

Pewne miejsce w pierwszej czwórce. Polski Cukier Pomezania Malbork -… fot. Michał Kruczkowski
Dość nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, malborscy szczypiorniści żegnali obecny sezon na malborskim parkiecie. 27 kwietnia ich rywalem była ekipa GKS-u Żukowo.

Gracze beniaminka I ligi przyjechali do Malborka mocno zmotywowani, albowiem nadal walczą o utrzymanie na zapleczu Superligi. Pierwsza połowa mogła dać Żukowianom nadzieję na korzystny rezultat. Podopieczni trenera Stankiewicza wcale nie dominowali, a w pewnym momencie goście wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie malborscy zawodnicy uspokoili grę i na przerwę schodzili z rezultatem 14:11. Druga część spotkania nie pozostawiła już złudzeń i dobrze ukazała, która drużyna jest w czołówce ligi, a która na jej drugim końcu. Szczypiorniści Pomezanii pewnie budowali swoją przewagę i do końca spotkania mieli wszystko pod swoją kontrolą. Mecz zakończył się wynikiem 31:21.

Kibice w Malborku mogli być więc zadowoleni. Wysoka wygrana i godne pożegnanie sezonu na własnym terenie podsumowało udany sezon Pomezanii. Przed zawodnikami Igora Stankiewicza jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie w Poznaniu, jednak można zakładać, że ostatecznie Polski Cukier zakończy tegoroczny sezon na 4. miejscu, co jest znaczną poprawą w stosunku do zeszłorocznych rozgrywek.