Wydanie nr 23/2020, Czwartek 23.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wiedza, emocje i atrakcyjne nagrody. X Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. W ścisłym finale znalazło się dwóch uczniów z Malborka - 16.03.2017

Wiedza, emocje i atrakcyjne nagrody. X Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. W ścisłym finale znalazło się dwóch uczniów z Malborka - 16.03.2017 fot. Straż Miejska w Malborku
W czwartek 16 marca br. odbył się finał jubileuszowej X. Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, której współorganizatorem była Straż Miejska w Malborku. Hasło przewodnie tegorocznej olimpiady to: "Ja strażnik ...".

Finał odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego walczyła o bezpłatny indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów na Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku i wiele innych cennych nagród rzeczowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 773. uczniów a do finału dotarło tylko 24. z nich. W ścisłym finale znalazło się dwóch uczniów z Malborka i byli to Kacper Malinowski (ZSP nr 4) i Axel Konefał (ZSP nr 3). Uczniowie podczas finału prezentowali swoje autorskie prace, które było oceniane przez jury złożone z przedstawicieli uczelni, straży miejskich oraz marszałka woj. pomorskiego. Nasi uczniowie zajęli kolejno miejsca: 9 z nagrodą w postaci telefonu i 21 z nagrodą w postaci tabletu. 9 i 21 miejsce na 773 startujących! Brawo! Warto wspomnieć, że za pierwsze miejsce zwycięzca - uczeń z Kościerzyny otrzymał wspomniany indeks, laptopa, czytnik e-book i 1000 zł. Natomiast jego nauczyciel prowadzący otrzymał darmowy indeks na studia podyplomowe.

Straż Miejska w Malborku jako współorganizator olimpiad, już teraz zachęca młodzież i nauczycieli z malborskich szkół do wzięcia udziału w kolejnej XI. olimpiadzie, która odbędzie się w roku szkolnym 2017/2018. Naprawdę warto!

 


Informacja: Tomasz Farysej
Komendant Straży Miejskiej w Malborku

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.