Wydanie nr 169/2018, Poniedziałek 18.06.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Kierowca oraz pasażerowie pod wpływem narkotyków zatrzymani podczas kontroli drogowej - 10.03.2017

  • Wydanie nr 169/2018
  • 19 marca 2017, 09:09
  • Redakcja TVBraniewo24
  • Na sygnale
Kierowca oraz pasażerowie pod wpływem narkotyków zatrzymani podczas kontroli drogowej - 10.03.2017 fot. https://pixabay.com
Trzech mężczyzn z powiatu braniewskiego usłyszało zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie legitymowanych oraz ślady białego proszku w okolicach nosa.

W piątek 10 marca  policjanci z Braniewa zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Kryminalni podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie narkotyki. Jeden z pasażerów miał być również poszukiwany listem gończym.  

- Podczas kontroli mężczyźni zachowywali się nerwowo. Funkcjonariusze spostrzegli także, że każdy z nich ma wyraźne ślady białego proszku w okolicach nosa - informuje st.sierż. Monika Śmigielska z KPP w Braniewie.

Dalsze czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów. Po przeszukaniu pojazdów oraz mieszkań podejrzanych u jednego z nich funkcjonariusze znaleźli 24 gramy białego proszku, wagę elektroniczną oraz szybę z kartą magnetyczna na których znajdowały się śladowe ilości narkotyku. W mieszkaniu u drugiego z mężczyzn ujawniono 1 gram amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli również opakowania ze śladowymi ilościami marihuany i amfetaminy.

Z uwagi na podejrzenie kierowania przez dwóch mężczyzn pojazdami znajdując się pod działaniem narkotyków, pobrano krew, która zostanie przesłana do laboratorium, celem udowodnienia popełnienia kolejnego przestępstwa.

- Pracujący przy sprawie kryminalni udowodnili, iż trzej zatrzymani nie tylko posiadali, ale również handlowali narkotykami. Dlatego też sąd decydując o dalszym losie dwóch z nich podjął decyzję zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a trzeci z mężczyzn odbywa już karę pozbawienia wolności, za którą był poszukiwany listem gończym - mówi st.sierż. Monika Śmigielska.

Mężczyznom grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Redakcja TVBraniewo24

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.