Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

Czernin: Biegiem Tropem Wilczym upamiętnili Żelaznego i Wyklętych – 26.02.2017

Czernin: Biegiem Tropem Wilczym upamiętnili Żelaznego i Wyklętych –… fot. W. Mocny
Ponad stu uczestników wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym 26 lutego w Czerninie pamięci Żelaznego i innych Żołnierzy Wyklętych. Wystartowali punktualnie o godz. 12.00 spod Głazu Pamięci obok fermy. Wszyscy w pięknym stylu ukończyli Bieg, ale zwycięskie laury powędrowały do rewelacyjnego Szymona Kosmali. Tym samym wszyscy biegacze przyłączyli się od ogólnopolskiej akcji upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych.

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Chętnik, natomiast trzecie miejsce zajął Roman Błaszak. W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Błaszak. Kolejne miejsca zajęły: Oliwia Majewska i Nikola Lewandowska.

W asyście policji dwie najmłodsze uczestniczki Biegu- Zuzia i Jadwinia dały radę! Podobnie jak inni uczestnicy, otrzymały pamiątkowe medale i koszulki. Na mecie na uczestników czekał m.in. wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński, który wsparł imprezę.

Biegi na tym samym dystansie 1963 m odbywały się tego dnia zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, jak Czernin. Organizatorem biegów na naszym terenie było Stowarzyszenie Samorządne Powiśle.

Na uczestników niedzielnego Biegu Tropem Wilczym w Zespole Szkół w Czerninie czekały koszulki z wizerunkami Wyklętych, pamiątkowe medale oraz sporo materiałów edukacyjnych. Nie zabrakło albumów i książek historycznych. A co równie ważne wszyscy uczestnicy imprezy mogli integrować się przy wspólnym posiłku i gorącej kawie!

Na koniec nie mogło oczywiście obejść się bez wspólnych zdjęć.