Wydanie nr 114/2018, Wtorek 24.04.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Dni Malborka 2016! Zobacz co przygotowano na tegoroczne plenerowe wydarzenia kulturalne - 10/18.06.2016

W Malborskim Centrum Kultury i Edukacji na dobre trwają przygotowania do sezonu plenerowych wydarzeń kulturalnych. Nowością jest to, że część tegorocznych wydarzeń podporządkowanych będzie obchodom 730-lecia nadania Malborkowi praw miejskich, natomiast niezmiennie, jak co roku, staramy się przygotować jak najciekawszy program i zapraszać do wspólnej realizacji mieszkańców naszego miasta.

 

  • 10 czerwca br., na scenie głównej w centrum miasta szansę do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych będą mieli malborscy twórcy – tancerze, muzycy, wokaliści. Zapraszamy również chętnych artystów plastyków, pragnących zaprezentować w tym czasie swoje prace na terenie imprezy. Wszystkich prosimy o zgłaszanie takiej chęci w MCKiE do 6 maja br. 

 

  • W tym samym czasie mogą zgłaszać się do nas chętne do zaprezentowania się na terenie wydarzenia malborskie organizacje, stowarzyszenia i instytucje, a także ci, którzy chcą w tym okresie realizować swoją inicjatywę społeczną lub kulturalną, która wpisze się w program obchodów Dni Malborka

 

  • 11 czerwca na terenie widowni plenerowej odbędzie się kolejny turniej pod nazwą WYMIATACZE. W zeszłym roku, w pełnych zabawy i humoru zmaganiach drużyn udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu malborskiego – w tym roku chcemy, by do radnych swojego okręgu zgłaszali się chętni do zabawy mieszkańcy Malborka.  W ten sposób chcemy utworzyć od 6 do 8 czteroosobowych grup mieszkańców, którzy w zmaganiach reprezentować będą swoje dzielnice, a pozostałych malborczyków zaprosić do kibicowania swoim zawodnikom. 

 

  • 17 czerwca br., w ramach drugiej części obchodów Dni Malborka i inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej, ulicami Malborka przejdzie tradycyjny barwny korowód uczestników festiwalu i mieszkańców, przebranych w stylizowane na czasy średniowiecza stroje. W korowodzie udział wezmą także goście z zagranicy - przedstawiciele miast partnerskich Malborka. Pokażmy wszyscy wspólnie naszym gościom, jak wspólnie potrafimy się bawić. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji tradycyjnie zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do korowodu. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się grupy ze szkół, przedszkoli, firm, stowarzyszeń itp., które chciałyby w sposób szczególny się wyróżnić, np. przygotowując swoje jednolite stroje nawiązujące do patrona szkoły itp…
Dawid Bochon

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.